Ujarzmij fotografię kolorami

Kolory w fotografii stanowiły od początków wynalezienia aparatu przez Louisa Jacques Mandé Daguerre w 1822 roku, istotę przekazywania uczuć, emocji oraz subtelności.

Barwa w fotografii, podobnie jak kompozycja, czy kadrowanie, wymaga pewnych reguł, tak aby mogła oddziaływać na odbiorcę naszych zdjęć. Nadaną kolorystyką możemy przekazać emocje, skupienie wzroku odbiorcy jak i bezpośrednie zwrócenie uwagi ‚oglądającego’ na dany, zależny nam punkt na zdjęciu.

Analiza kolorystyczna.
Dzięki fotografii barwnej jesteśmy w stanie dokonać niesamowitych wrażeń dla oglądającego dane zdjęcie. Do pomocy możemy użyć tzw. analizy kolorystycznej.
Najpopularniejszy podział w teorii analizy kolorystycznej, to podział na chłodne i ciepłe typy kolorystyczne, a dalej na 4 pory roku: wiosnę, lato, jesień i zimę. Continue reading »

Posted in blog_news Tagged , , |

Muzyka-nieodłączny element sesji zdjęciowej

PicMonkey Collage

Żadna profesjonalna sesja zdjęciowa nie może się obejść bez muzyki. W Studio Kwadrat jest dla nas bardzo ważna, bo dzięki niej pracuje się przyjemniej i efektowniej.
Continue reading »

Posted in blog_news Tagged |

9 wyjątkowych fotografów, których warto znać

fotogrmod

Codziennie podziwiamy ich zdjęcia w magazynach i na portalach internetowych. Są współczesnym spojrzeniem na modę. O kim mowa? O fotografach. Studio Kwadrat przygotowało dla Was zestawienie najważniejszych nazwisk w modzie.

Continue reading »

Posted in blog_news Tagged , |

Kampania H&M Loves Coachella

hm-loves-coachella-2016-03

Jeden z największych festiwali na świecie- Coachella już niedługo, bo 15-17 kwietnia! Kolejny raz wydarzeniu towarzyszy specjalna kolekcja ubrań w sklepach H&M oraz niezwykła sesja zdjęciowa. W Studio Kwadrat jesteśmy zainspirowani magią kolorów i zachwyceni obecnością Hailey Baldwin i Julii Cumming .

Continue reading »

Posted in blog_news Tagged , , |

Najlepsze stylizacje tygodni mody jesień/zima 2016/2017

PicMonkey Collage
Nowy Jork, Londyn, Mediolan i Paryż. Te stolice oblegają tłumy wielbicieli mody. Postanowiliśmy się im bliżej przyjrzeć i wybrać te stylizacje,które są według nas najciekawsze.

Continue reading »

Posted in blog_news Tagged , |

100-lecie brytyjskiego Vogue’a- niezywkła wystawa w Londynie

Tak, tak , brytyjska edycja najbardziej znanego magazynu modowego na świecie ma już 100 lat. Z tej okazji National Portrait Gallery w Londynie, we współpracy z Vogue’iem przygotowało wyjątkową wystawę. Continue reading »

Posted in blog_news Tagged , , |

Najciekawsze pokazy Milan Fashion Week jesień/zima 2016/2017

PicMonkey Collage

Moda w Mediolanie rządzi się swoimi prawami. Podczas tygodnia mody czekanie na pokaz pół godziny to norma. Nikt się jednak nie spieszy, a gwiazdy przybywają spóźnione. Czy to przekłada się na wrażenia dotyczące samych ubrań i stylizacji? W Studiu Kwadrat obejrzeliśmy prawie wszystkie pokazy i jesteśmy zachwyceni!
Continue reading »

Posted in blog_news Tagged , , , |

Najwięksi fotografowie- Irving Penn

03

Dla takich fotografów jak Bruce Weber był wzorem i ideałem do naśladowania. Nie tylko robił zdjęcia modelkom do Vogue’a, ale także kochał uwieczniać ważne wydarzenia, ludzi i pokazywać prawdę. Irving Penn- to właśnie jego dzieła zawsze były aktualne, zmieniały poglądy i jednocześnie poruszały odbiorcę. Tak jest do dzisiaj.

Continue reading »

Posted in blog_news

Najciekawsze pokazy London Fashion Week jesień/zima 2016/2017

_LUC1696

London Fashion Week dobiegł już końca, dlatego Studio Kwadrat postanowiło specjalnie dla Was podsumować jeden z najbardziej znanych tygodni mody. Wybraliśmy te stylizacje, znanych marek, które najbardziej przypadły nam do gustu. Jesteśmy pod wrażeniem,  jak wiele kwiatowych motywów pojawiło się na wybiegach. Zresztą, zobaczcie sami!
Continue reading »

Posted in blog_news

Oscary 2016 – kto wyglądał najlepiej?

PicMonkey Collage

Tak, już po wszystkim. Gala rozdania Oscarów 2016 się skończyła. Kto się ubrał najlepiej? Studio Kwadrat przygotowało dla Was najlepsze stylizacje!

Continue reading »

Posted in blog_news

moncler outlet moncler outlet online peuterey outlet peuterey outlet online moncler outlet moncler outlet moncler outlet moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher moncler sito ufficiale moncler sito ufficiale outlet hogan online outlet hogan online outlet hogan online outlet hogan online