Jak przygotować się do sesji zdjęciowej

Często otrzymujemy zapytania czy wykonujemy sesje zdjęciowe na podstawie, której można zbudować swoje portfolio, dzięki któremu można się do agencji modelingowych, czy też dzięki niemu stworzymy swoją książkę na przyszłe castingi.

Tak. Tworzymy portfolia modelek i modeli już od 2008 roku. Swoją koncepcją, kadrami oraz stylizacjami pomogliśmy zdobyć doświadczenie w pozowaniu. Dzięki współpracy nawiązaliśmy setki relacji z osobami, które odwiedziły nasze progi. Wiele z nich obecnie pracuje prężnie na całym świecie jako fotomodele i modele/ki wybiegowe.

Jak umówić sesję fotograficzną ?

Z naszą Agencją istnieje kilka możliwości. Można się skontaktować z nami pisząc wiadomość poprzez formularz kontaktowy, który się znajduje w zakładce kontakt. Można również poprzez komunikator messenger.

Jak długo trwa sesja zdjęciowa ?

W zależności, jakich zdjęć potrzebujesz, czas twania sesji zdjęciowej jest zależny od kilku czynników.
Stylizacje – im więcej tym wydłuża się czas pracy fotografa.
MakeUp oraz fryzury – czas na przygotowanie modelki/a wydłuża sesje.
Przeważnie przy zdjęciach do portfolio lub indywidualnych wynosi 4 do 6 godzin.

Wybór zdjęć oraz retusz (posprocesing)

Wstępną selekcję zdjęć przeprowadza fotograf lub asystent. Następnie klient otrzymuje resztę zdjęć opatrzonych znakiem wodnym (PREV), z których wybiera te docelowe. Wspólnie ustalamy czas na retusz zdjęć oraz termin oddania efektu końcowego. Przeważnie klienci wybierają formę cyfrową.

Jak przygotować się do sesji ?

Warto skorzystać z naszego doświadczenia. Przygotowując się do sesji zdjęciowej warto wziąć ze sobą:
– podstawowe kosmetyki do makijażu i włosów (chyba że jest zapewniony przez nas profesjonalny makeup oraz fryzjer)
– dużą walizkę pełną swoich ulubionych stylizacji, butów oraz wszelkiego rodzaju dodatków (rajstopy, biżuteria, okulary czy nakrycia głowy). Z naszej strony istnieje zapewnienie wszystkich, gotowych stylizacji po wcześniejszym uzgodnieniu ze stylistą.
– dobry humor.

Demo aktorskie czyli jak zostać aktorem w serialu czy reklamie.

Wykonujemy również dema aktorskie, gdzie nagrywamy ważne informacje pod castingi:
– przedstawienie swojej osoby w ojczystym języku (można również w innym niż język polski)
– pokazanie profili przyszłego aktora
– uchwycenie mimiki twarzy przy różnych emocjach (śmiech, płacz, zaduma czy zadowolenie)
– nagranie możliwości aktorskiej (pozowanie, taniec, śpiew itp)
– oraz inne elementu ustalone podczas nagrania.|

Gdzie wykonujemy zdjęcia ?

Sesje zdjęciowe oraz plany filmowe wykonujemy w naszym studio mieszczącym się we Wrocławiu, przy ul.Popielskiego 1. Dokładne informacje znajdziecie w dziale kontakt. Większość realizacji wykonujemy w naszym studio oraz w dowolnie wybranym przez nas plenerze.
https://youtu.be/3mWeUVIxWss

Zapraszamy do zapoznania się z efektami naszej pracy.

Posted in blog_news Tagged , , , , , , , |

Backstage – czyli co słychać za kulisami…

Studio Kwadrat istnieje już od 2008 roku. Przez ten czas wykonaliśmy ponad 700 tysięcy zdjęć dla naszych klientów.

Taką niesamowitą liczbę kadrów przewyższają zdjęcia e-commerce, które trafiają do sklepów internetowych znanych firm modowych w całej europie. Podczas jednego tygodnia jesteśmy w stanie wykonać ponad 400 zdjęć produktów oraz packshootów.

40400

Podczas produkcji w naszym studio jak i innych lokacjach jesteśmy ekipą „nie do zdarcia”. Nie raz zdarzyło się nam pracować po nocach, bo terminy goniły. Jak to mówią klient nasz Pan.
Przy sesjach e-commerce jak i wizerunkowych zawsze musi być wszystko dopięte na ostatni guzik.


Co to znaczy ?

Każda produkcja składa się z kilku czynników. Od castingu modelek i modeli, pracę stylisty oraz tzn. dyrektora artystycznego poprzez przygotowanie makeup i fryzur, aż po postprodukcję czyli potocznie zwaną obróbkę zdjęć. Proces ten zwany jest produkcją. Niezwykle ważne jest utrzymanie sztywnych terminów uwzględnionych z klientem, ponieważ zdjęcia są ważnym trybem w sprzedaży online.

Co może „nawalić” ?

Musimy być zawsze zabezpieczeni podczas robienia zdjęć, na różne wydarzenia losowe takie jak : zmienna pogoda, brak prądu, awaria sprzętu czy problem logistyczny ( modelka nawaliła itp). Należy mieć zawsze backup w postaci sprzętu, modelki czy agregatu prądotwórczego.
12 lat istnienia Studia Kwadrat, nauczyło nas jak ważne jest zabezpieczenie przy każdej nawet niewielkiej produkcji.

Satysfakcja.

Największym sukcesem i satysfakcją, jest praca z fajnymi i ciekawymi ludźmi. Do tego grona zaliczają się dzieci i młodzież, które stawiają pierwsze kroki przed obiektywem. Choć takie sesje zdjęciowe nie zaliczają się do łatwych produkcji, powstają często w ciekawych lokacjach, oraz są bardzo naturalne. Podstawą dobrej współpracy jest animowanie młodego modela/modelki. Przy niewielkiej ilości dzieci potrafi zrobić to nasz fotograf, stworzyć luźną atmosferę, która niesamowicie ułatwia pracę oraz pomaga przy uzyskaniu pożądanego kadru. Przy większych produkcjach, gdzie młodych modeli jest więcej, korzystamy z agencji, która się profesjonalnie tym zajmuje.

Kampania dla 5-10-15

Jeśli macie jakieś pytania, chętnie odpowiemy. Piszcze w komentarzu lub zawsze można wysłać do nas pytanie na naszych kanałach społecznościowych.

https://www.facebook.com/StudioKwadrat

https://www.instagram.com/studio_kwadrat/

https://www.linkedin.com/company/studiokwadrat/

lub po prostu pisząc do nas maila

Studio Kwadrat

Posted in blog_news Tagged , , , , , , , , , , |

Jak dobrze zrobić polaroidy – poradnik dla modelki i modela

Każda agencja modelek i modeli potrzebuje „świeżych” zdjęć potrzebnych do pokazania klientowi, czyli tzw. polaroidów. Aby wykonać je prawidłowo możemy użyć telefonu komórkowego i wykonać je na jednolitym, najlepiej jasnym tle. Może być to zwyczajne pomieszczenie oraz światło dzienne lub zdjęcia w studio przy użyciu światła „miękkiego” .

 

 

Zdjęcia wykonujemy w bieliźnie, w stroju kąpielowym lub jak w naszym przypadku w obcisłych spodniach. Mile widziane jest również nagranie swoich umiejętności pozowania. Niektóre agencje czy też sami fotografowie proszą o nagranie dykcji potrzebnej np. do filmu reklamowego.

Wymogiem polaroidów są zdjęcia sylwetki, zdjęcie „an face”, dwa profile oraz półprofil.

Jeśli posiadasz tatuaże lub znamiona powinieneś pokazać je na zdjęciach. Continue reading »

Posted in blog_news Tagged , , , , , |

Trendy makijażowe lato 2017

Lato coraz bliżej, warto już teraz przyjrzeć się temu jakie trendy makijażowe lansowali projektanci w pokazach kolekcji na nadchodzący sezon.

Make up „no-make up” – czyli wbrew pozorom makijaż najtrudniejszy do wykonania. Podczas upałów ciężkie makijaże lubią spływać z twarzy, podkład ma wtedy często tendencję do rolowania się, a cienie nie utrzymują się zbyt długo. Idealną propozycją będzie w tym wypadku makijaż w odcieniach nude, dający efekt twarzy wyglądającej świeżo i promiennie, jakbyśmy w ogóle nie mieli na sobie makijażu.

         Continue reading »

Posted in blog_news Tagged , |

Ujarzmij fotografię kolorami

Kolory w fotografii stanowiły od początków wynalezienia aparatu przez Louisa Jacques Mandé Daguerre w 1822 roku, istotę przekazywania uczuć, emocji oraz subtelności.

Barwa w fotografii, podobnie jak kompozycja, czy kadrowanie, wymaga pewnych reguł, tak aby mogła oddziaływać na odbiorcę naszych zdjęć. Nadaną kolorystyką możemy przekazać emocje, skupienie wzroku odbiorcy jak i bezpośrednie zwrócenie uwagi ‚oglądającego’ na dany, zależny nam punkt na zdjęciu.

Analiza kolorystyczna.
Dzięki fotografii barwnej jesteśmy w stanie dokonać niesamowitych wrażeń dla oglądającego dane zdjęcie. Do pomocy możemy użyć tzw. analizy kolorystycznej.
Najpopularniejszy podział w teorii analizy kolorystycznej, to podział na chłodne i ciepłe typy kolorystyczne, a dalej na 4 pory roku: wiosnę, lato, jesień i zimę. Continue reading »

Posted in blog_news Tagged , , |

Muzyka-nieodłączny element sesji zdjęciowej

PicMonkey Collage

Żadna profesjonalna sesja zdjęciowa nie może się obejść bez muzyki. W Studio Kwadrat jest dla nas bardzo ważna, bo dzięki niej pracuje się przyjemniej i efektowniej.
Continue reading »

Posted in blog_news Tagged |

9 wyjątkowych fotografów, których warto znać

fotogrmod

Codziennie podziwiamy ich zdjęcia w magazynach i na portalach internetowych. Są współczesnym spojrzeniem na modę. O kim mowa? O fotografach. Studio Kwadrat przygotowało dla Was zestawienie najważniejszych nazwisk w modzie.

Continue reading »

Posted in blog_news Tagged , |

Kampania H&M Loves Coachella

hm-loves-coachella-2016-03

Jeden z największych festiwali na świecie- Coachella już niedługo, bo 15-17 kwietnia! Kolejny raz wydarzeniu towarzyszy specjalna kolekcja ubrań w sklepach H&M oraz niezwykła sesja zdjęciowa. W Studio Kwadrat jesteśmy zainspirowani magią kolorów i zachwyceni obecnością Hailey Baldwin i Julii Cumming .

Continue reading »

Posted in blog_news Tagged , , |

Najlepsze stylizacje tygodni mody jesień/zima 2016/2017

PicMonkey Collage
Nowy Jork, Londyn, Mediolan i Paryż. Te stolice oblegają tłumy wielbicieli mody. Postanowiliśmy się im bliżej przyjrzeć i wybrać te stylizacje,które są według nas najciekawsze.

Continue reading »

Posted in blog_news Tagged , |

100-lecie brytyjskiego Vogue’a- niezywkła wystawa w Londynie

Tak, tak , brytyjska edycja najbardziej znanego magazynu modowego na świecie ma już 100 lat. Z tej okazji National Portrait Gallery w Londynie, we współpracy z Vogue’iem przygotowało wyjątkową wystawę. Continue reading »

Posted in blog_news Tagged , , |

moncler outlet moncler outlet online peuterey outlet peuterey outlet online moncler outlet moncler outlet moncler outlet moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher moncler sito ufficiale moncler sito ufficiale outlet hogan online outlet hogan online outlet hogan online outlet hogan online